Konfirmationsinformation

Konfirmationer i Christianskirken finder sted i foråret. Der konfirmeres elever fra Sønderskovskolen, Privatskolen Als og Kløverskolen. De fremtidige konfirmationer kan ses herunder.
For Privatskolen Als 7. klasser gælder følgende:
Konfirmandholdene inddeles sådan, at sognepræst Ulla Elvira Hermann underviser og konfirmerer de ”gamle” Privatskoleelever, og sognepræst Kjeld Claudi Rasmussen underviser og konfirmerer de ”nye”.
Er man i tvivl om "gamle" og "nye" bedes man henvende sig til Privatskolens kontor.

 

2019 (med forbehold for ændringer)

 

Lars Astman Smedemark
Lørdag 27.04.2019 
10.00 Kløverskolen A
11.30 Kløverskolen B

Fredag 17.05.2019 (Store Bededag)
kl.  10.00 Sønderskovskolen 7A

 

Ulla Elvira Hermann
Søndag 12.05.2019
kl. 09.00 Sønderskovskolen 7B
kl. 11.00 Privatskolen "gamle"

 

Kjeld Claudi Rasmussen
Søndag 19.05.2019
kl. 09.00 Sønderskov 7C
kl. 11.00 Privatskolen "nye"

 

2020 (med forbehold for ændringer)

 

Lars Astman Smedemark
Lørdag 25.04.2020
Kløverskolen
Søndag 10.05.2020
kl.  10.00 Sønderskovskolen 7A

 

Ulla Elvira Hermann
Fredag 08.05.2020 (Store Bededag)
kl. 09.00 Sønderskovskolen 7B
kl. 11.00 Privatskolen "gamle"

 

Kjeld Claudi Rasmussen
Søndag 03.05.2020 
kl. 09.00 Sønderskov 7C
kl. 11.00 Privatskolen "nye"

 

2021 (med forbehold for ændringer)

 

Lars Astman Smedemark
Lørdag 24.04.2021
Kløverskolen
Søndag 25.04.2021
kl. 10.00 Sønderskovskolen 7A

 

Ulla Elvira Hermann
Søndag 02.05.2021
kl. 09.00 Sønderskovskolen 7B
kl. 11.00 Privatskolen "gamle"

 

Kjeld Claudi Rasmussen
Fredag 30.04.2021 (Store Bededag)
kl. 09.00 Sønderskov 7C
kl. 11.00 Privatskolen "nye"

 

2022 (med forbehold for ændringer)

 

Lars Astman Smedemark
Lørdag 30.04.2022
Kløverskolen
Fredag 13.05.2022 (Store Bededag)
kl.  10.00 Sønderskovskolen 7A

 

Ulla Elvira Hermann
Søndag 08.05.2022
kl. 09.00 Sønderskovskolen 7B
kl. 11.00 Privatskolen "gamle"

 

Kjeld Claudi Rasmussen
Søndag 15.05.2022
kl. 09.00 Sønderskov 7C
kl. 11.00 Privatskolen "nye"

 

2023 (med forbehold for ændringer)

 

Lars Astman Smedemark
Lørdag 29.04.2023
Kløverskolen
Søndag 07.05.2023
kl.  10.00 Sønderskovskolen 7A

 

Ulla Elvira Hermann
Fredag 05.05.2023 (Store Bededag)
kl. 09.00 Sønderskovskolen 7B
kl. 11.00 Privatskolen "gamle"

 

Kjeld Claudi Rasmussen
Søndag 30.04.2023 
kl. 09.00 Sønderskov 7C
kl. 11.00 Privatskolen "nye"